Strona główna > Dobry hotel - czyli jaki? > Dobry hotel – czym się kierować, aby właśnie taki wybrać?
cechy dobrego hoteluPrzy wyborze hotelu warto kierować się kilkoma kryteriami. Dzięki temu uda się nam wybrać obiekt stojący na naprawdę dobrym poziomie. Co brać pod uwagę?

1. Stosunek ceny do oferowanej jakości usług

Z całą pewnością jest to jedna z bardziej istotnych kwestii. Nieraz zdarza się tak, że w hotelu dwugwiazdkowym za nocleg zapłacimy więcej niż w obiekcie, który ma przyznane cztery gwiazdki. Jeżeli ta sama cena jest w stanie zapewnić nam chociaż niewielki luksus, z pewnością warto z tego skorzystać.

2. Lokalizacja

Też nie jest bez znaczenia. Z całą pewnością nie powinniśmy ograniczać się tylko i wyłącznie do opisu. Dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z mapą i poszukanie miejsca, które znajduje się możliwie jak najbliżej centrum. Nawet jeśli hotel na obrzeżach miasta jest tańszy, musimy pamiętać o tym, że w takim wypadku konieczne będzie płacenie za przejazdy. Hotel znajdujący się w centrum to również oszczędność czasu.

3. Opinie

Serwisy rezerwacyjne, które działają w Internecie, dają swoim użytkownikom możliwość wyrażenia własnego zdania na temat określonego hotelu. Z całą pewnością takie opinie innych są bardzo pomocne w dokonywaniu wyboru. Komentarze dostarczają nam informacji na temat plusów i minusów danego obiektu. Trzeba jednak pamiętać, że opinie dotyczące czystości i jakości obsługi warto traktować z lekkim przymrużeniem oka.

4. Dodatkowe udogodnienia

Hotele oferują swoim gościom takie udogodnienia, jak sejf, telewizor, łazienka, jacuzzi, minibar. Tym właśnie różnią się od hosteli, w których na dodatkowe usługi zazwyczaj nie mamy co liczyć. Zanim jednak wybierzemy hotel, powinniśmy zastanowić się nad tym, co jest nam potrzebne i czy w ogóle będziemy z tego korzystać.

5. Czas trwania doby hotelowej oraz recepcja czynna całą dobę

dobry hotel w KrakowieRecepcja, która czynna jest całą dobę to standard. Jednak nie wszędzie jest on stosowany. Jeżeli nasz samolot ląduje w środku nocy, warto upewnić się, że będziemy mogli zameldować się w hotelu. Liczy się także czas trwania dobry hotelowej. Niegdyś większość obiektów miała dobę trwającą od 12 do 12. Dzisiaj większość hotelu stosuje dobę rozpoczynają się od 14, a nawet 15. Wymeldować często musimy się jednak nawet o 10.

Zaprezentowane kryteria mają naszym zdaniem najważniejsze znaczenie, jeśli chcemy wybrać naprawdę dobry hotel, który dostosowany będzie do naszych potrzeb. Ważne jest, aby wybrać obiekt, którym połączono rozsądnie cenę, ze standardem oraz lokalizacją. Plusem jest z pewnością śniadanie w cenie oraz dodatkowe udogodnienia w postaci basenu, parkingu czy jacuzzi. Zanim postawimy na jeden hotel, warto poszukać w sieci informacji na jego temat.