Strona główna > Hotel biznesowy > Czym kierować się przy wyborze hotelu na podróż biznesową?
hotel na podróż służbowąOdległość, jaka dzieli hotel od miejsca spotkania

Każda podróż biznesowa ma ściśle określony cel. Może to być spotkanie, udział w konferencji, targach. Wyjeżdżając w taką podróż, doskonale znamy więc nasze docelowe miejsce. W związku z tym bez trudu można określić, w jakim promieniu od niego powinien być zlokalizowany hotel. Jeżeli dobrze zorganizowany jest transport publiczny, nie trzeba w tym względzie przesadzać. Duże miasta to na ogół również istniejąca w nich baza hotelowa.

hotel delegacja
Wyposażenie pokoju

Ważne jest nie tylko położenie hotelu, ale również to, co można znaleźć w pokoju. Zawsze warto dopytać, jakie wyposażenie oferuje dany hotel. W przypadku biznesmenów i przedsiębiorców istotny będzie bezprzewodowy internet o zadowalającej prędkości oraz miejsce, przy którym można popracować.

Klasa hotelu

To, jak wyposażony jest pokój, uzależnione jest między innymi od klasy hotelu. Trzy i więcej gwiazdek zobowiązuje do pewnego standardu. Jeżeli stawiamy na hotel w Krakowie, powinniśmy zawsze zainteresować się tym, ile przyznano mu gwiazdek. Pozwala to wyeliminować obiekty, które nie będą nam odpowiadały.

Dojazd i miejsce parkingowe

Lepsze hotele to na ogół gwarancja miejsca parkingowego, na którym można zostawić samochód. Niemniej jednak zawsze warto zapytać o taką możliwość, rezerwując pokój. Zawsze warto również zainteresować się tym, jak do hotelu można się dostać. Nieraz bowiem najbardziej interesujące obiekty w mieście znajdują się w samym centrum. W czasie wycieczki turystycznej byłoby to rozwiązanie bardzo dobre. W czasie podróży biznesowej już jednak niekoniecznie.

Sieć jest lepsza

dobry hotel dla biznesuKraków, jak i inne miasta, pełne są zarówno hoteli sieciowych, jak i tych, które prowadzone są przez miejscowych przedsiębiorców. Na ogół bardzo silnie rywalizują one o gości. W przypadku podróży o charakterze biznesowym o wiele lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na obiekty wchodzące w większą sieć. Nie chodzi tu o standard usług, ale o szereg korzyści, na które można liczyć, decydując się na takie rozwiązanie. W wielu sieciówkach klienci otrzymują specjalne karty, które uprawniają do uzyskania zniżki.