Strona główna > Hotel przyjazny rodzinie > Dobry hotel na wakacje z dzieckiem: 5 walorów
hotel na wakacje z dzieckiemNie każdy hotel nadaje się na udane wakacje z dziećmi. By ocenić go pozytywnie, spełnione powinno być 5 kryteriów:

I. Odpowiednio wyposażone pokoje hotelowe – nie ma tutaj żadnych wielkich wymagań powyżej tego, co jest absolutnym minimum dla sprawowania odpowiedniej opieki nad małym dzieckiem. Mowa tu o przewijaku, łóżeczku i dodatkowym kocu. Przydają się też nawilżacze powietrza, podgrzewacze do butelek, wanienka i zabezpieczenia na meble, co jest ważne dla raczkującego niemowlęcia. Rodzicom oczywiście przydadzą się takie rzeczy, jak suszarka czy odpowiednie półki na buty i ubrania dziecka.

II. Jedzenie – hotel musi zapewniać wyżywienie odpowiednie do wieku dziecka, co oznacza bardzo szeroką gamę produktów od posiłków dla niemowląt po zwyczajnie mniejsze porcje dla dzieci trochę starszych. Hotelowa restauracja także powinna być przystosowana do potrzeb rodzica karmiącego dziecko, mowa tutaj o lekkostrawnej diecie, jaką zwykle stosuje matka karmiąca.

III. Opieka medyczna – w hotelu powinny być podstawowe leki i środki niezbędne do udzielenia pomocy. Powinien on też współpracować z jakimś pediatrą.

hotel przyjazny dzieciomIV. Zabawa dla dziecka – absolutną koniecznością są odpowiednie place zabaw dla dzieci, gdzie zajmą się nimi animatorzy, a dzieci trochę odpoczną. Nadmorskie ośrodki powinny też zapewniać odpowiednie warunki dla dzieci w postaci płytszych miejsc dla rodziców z dziećmi. Oczekiwać należy też wyposażenia plażowego dla dzieci.

V. Atrakcje – jeśli jakiś hotel chce mieć miano ośrodka dla rodziców z dziećmi, powinien wykazać się inicjatywą i zorganizować ponadstandardowe atrakcje dla dzieci, czyli pokazy filmów lub wycieczki do zoo.