Strona główna > Hotel przyjazny rodzinie > Jak pogodzić wyjazd służbowy z rodziną?
wyjazd służbowy z rodzinąNajczęściej podróż służbowa może trwać od jednego do kilku dni i może się wiązać z wyjazdem do innej miejscowości. W tej chwili nowoczesne firmy spotkania dla swoich pracowników organizują najczęściej w formie wyjazdowej z noclegami w luksusowych hotelach.

podróż służbowaPodróż służbowa dla większości pracowników będzie oczywiście oznaczała przymusową rozłąkę z rodziną. Oczywiście nie wolno wysyłać według przepisów na wyjazd służbowy osoby, która ma dziecko do 4 lat i nie wyrazi zgody na taką podróży. Ale w praktyce jak wiadomo każdy chce mieć dobry kontakt z szefostwem, dlatego trudno oczekiwać, że zdecyduje się odmówić w przypadku takiego wyjazdu. Dodatkowo nie ma żadnych regulacji, gdy chodzi o samotnych rodziców i kwestię odmawiania wyjazdów służbowych.

Rozłąka z dzieckiem

Wyjazdy służbowe to tak naprawdę trudny czas zarówno dla samego pracownika jak i dla jego rodziny. Dziecko na pewno przeżywa to, że nie może być blisko swojego rodzica. Okazuje się, że raczej najmłodsi źle znoszą odseparowanie od rodziców nawet na krótki okres czasu. Dobrze, gdy w tym okresie dziecko będzie mogło zostawać pod opieką jednego z rodziców. Często jednak zdarza się tak, że nie ma takiej możliwości i dziecko musi zostawać pod opieką kogoś wynajętego albo dziadków. Dlatego najczęściej po powrocie dziecku rekompensuje się swoją nieobecność.

Wyjazd razem z dzieckiem

hotel dla rodzinJeśli jest taka możliwość to zawsze najlepszym rozwiązaniem będzie wyjazd razem z dzieckiem. Obecnie przygotowuje się coraz więcej ofert, które skierowane są właśnie specjalnie do rodziców, którzy nawet w czasie swoich wyjazdów służbowych nie chcą rozstawać się z dziećmi. Obecnie nie trzeba już tego robić, ponieważ w wielu hotelach są przygotowani na przyjęcie takich gości i starają się wychodzić naprzeciw ich potrzebom. Najczęściej na czas spotkań firmowych menadżer hotelu przygotowuje jakieś atrakcje, które na ten czas będą zajmowały dzieci. To rozwiązanie naprawdę bardzo dobre, które świetnie się w wielu przypadkach sprawdza i wiele osób decyduje się na jego wykorzystywanie. Tym samym można powiedzieć, że nie trzeba się już obawiać rozłąki z rodzinom w czasie firmowego wyjazdu.