Strona główna > Hotel przyjazny rodzinie > Jak stworzyć hotel przyjazny rodzinom?
hotel przyjazny rodzinieChoć właściciele i pracownicy hoteli cieszą się z każdej wizyty składanej przez rodziny z dziećmi, nie da się ukryć, że mamy w ich przypadku do czynienia z gośćmi szczególnie wymagającymi. Nie zawsze więc zachwycą się bogato wyposażonym barkiem oraz wyjątkowo oryginalnym wystrojem pokoju, może się zaś okazać, że zachwycą się hotelem tylko dla tego, że będzie w nim znajdował się przewijak oraz krzesło do karmienia.

hotel dla rodzinDziś coraz częściej mówi się o tym, że od tego, czy hotel jest przyjazny rodzinie może zależeć nie tylko jego popularność, ale nawet sama obecność na rynku. Oczywiście, nie zawsze mamy do czynienia z taką sytuacją, wiele zależy bowiem od tego, do jakich klientów kierowana jest oferta przygotowana przez hotel. Jeśli jednak obiekt stara się o miano hotelu rodzinnego, pewne rozwiązania powinny być nie wyrazem dobrej woli, ale standardem.

Rodzice małych dzieci, którzy decydują się na odwiedzenie hotelu, w zdecydowanej większości przypadków wybierają się do nich zaopatrzeni we własne łóżeczko turystyczne. Okazuje się, że już to może stanowić spore wyzwanie dla hotelarza, w pokoju przeznaczonym dla rodziny z dzieckiem powinno być bowiem na tyle dużo miejsca, aby rozstawienie łóżeczka nie stanowiło problemu.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja wówczas, gdy mamy do czynienia z dziećmi pełnoletnimi, te bowiem mogą spać na dostawce, a nawet na pełnoprawnym łóżku. Dostawka to zresztą rozwiązanie o ogromnym znaczeniu. Pozwala na wygodne ulokowanie wszystkich członków rodziny, a jednocześnie nie zabiera wiele miejsca. Pokój dwuosobowy można więc przeobrazić tak, aby z powodzeniem pomieściło się w nim czterech członków rodziny.

kącik zabaw w hoteluRównież restauracja powinna być przygotowana na to, że pojawią się w niej mali goście. Standardem jest już obecność krzesełka do karmienia, często można jednak zauważyć, że jego higiena nie zawsze odpowiada oczekiwaniom rodziców malucha. Nikt nie chce przecież, aby dziecko zasiadało w foteliku, po którym wyraźnie widać, że był intensywnie użytkowany przez przynajmniej kilka innych maluchów. Warto zatem zainwestować w meble drewniane lub plastikowe, ich regularne czyszczenie nie jest bowiem skomplikowane.

Tak rodzicom, jak i samym dzieciom do gustu przypadają również wszelkiego rodzaju atrakcje na zewnątrz hotelu oraz kąciki zabaw. Plastikowy stolik z plikiem kolorowanek okazuje się jednak rozwiązaniem, które nie musi spełniać oczekiwań odbiorców. Dobrze wyposażona przestrzeń do zabawy to gwarancja zadowolenia dzieci i spokoju rodziców.